RSS
czwartek, 06 marca 2014

Poznać należy również słabsze strony modelu:

Blisko półgodzinna prezentacja omawiająca różnice między 3 głównymi graczami na rynku tabletów. Jako, że sam planuje zakupić taki sprzęcik tego typu prezentacje są dla mnie zbawienne aby poznać wady i zalety poszczególnych rozwiązań. Podejrzewam, że niedługo wrzucę kolejne videa związane z tematem a mam nadzieję że jeszcze w marcu będę mógł wam napisać moje własne odczucia związane z moim sprzętem. Na razie wygrywa Nexus.

Na wstępie pójdziemy odrobinę w innym kierunku niż bym sobie życzył, jednak na prośbę mojego chrześniaka udostępniam mu gościnny wpis na blogu. Dawka informacji spowodowana pracą domową, spowodowała że chce się podzielić swoją wiedzą z kimś więcej niż tylko nauczycielem. :)

A więc..

Dziś skupimy się na elemencie budowy komputera, który gwarantuje nam to, że z głośników, które są podłączone do naszego sprzętu, możemy usłyszeć dźwięki. Karta muzyczna, czy też dźwiękowa, jak niektórzy ją nazywają pozwala na odegranie bądź też nagrania na komputerze dźwięku w postaci muzycznego pliku.

Karta muzyczna pozwala właśnie na to, aby podłączyć je do głośników, wzmacniaczy czy też mikrofonu, do którego my możemy nadawać dźwięki i jakie będą słyszane, przetwarzane czy też odtwarzane na komputerze. Współcześnie wszystkie karty dźwiękowe są wyposażone w game port, do jakiego podłącza się urządzenia MIDI. Jeszcze jakiś czas temu wszystkie karty dźwiękowe mogły współpracować jedynie z magistralą ISA. Teraz jednak podstawową szyną współpracującą z nimi jest szyna PCI. Dlatego też zdecydowana większość kart dźwiękowych jest dostępna teraz na rynku tylko w formacie PCI.

Każda karta muzyczna musi się oczywiście komunikować z komputerem, z którego ma odbierać sygnały. Do tego celu potrzebne są minimum trzy zasoby, którymi będzie adres Input/Output, przerwania, a także kanał DMA. Za pomocą wymienionych adresów maszyna komunikuje się z kartą muzyczną, kiedy ma zamiar przekazać jej konkretne komendy o odgrywaniu, nagrywaniu bądź przetwarzaniu zapisanych dźwięków.  To chyba już wszystko co miałem Wam do powiedzenia na temat kart graficznych.  Jeśli macie jakiekolwiek pytania to zadawajcie je w komentarzach. Postaram się Wam pomóc i na nie wszystkie odpowiedzieć. Mam nadzieję, że póki co podoba się Wam mój blog.